V hromadě zajímavých témat mi několik týdnů zůstalo spojení KTHML a WebKitu. Začlenění originálu renderovacího jádra do jeho úspěšného forku je stejně fascinující jako je ve světě otevřeného kódu a Linuxu takový jev vzácný.
WebKit získá body v oblasti technologií i marketingu. Přímé zapojení vývojářů původního KHTML je výhodou stejně jako jejich linuxové zkušenosti či funkce z poslední rozpracované verze KHTML. Krok je také jasným sdělením pro okolí, že WebKit je dobrý a perspektivní. Vývojáři KHTML si oddechnou od jinak nikdy nekončícího zpětného portování úprav z WebKitu a navrch získají multiplatformní jádro. Všichni zúčastnění mohou být spokojení.
Spojení je kladnou odpovědí na otázku linuxového portu WebKitu. Vývojáři linuxového Epiphany již ukázali prototyp svého prohlížeče s WebKitem pod kapotou. Později nabídli pokročilým uživatelům detailní návod, jak si takový nepříliš funkční prototyp vyrobit.
Dave Hyatt začal (možná jako reakci na ono spojení) psát návody pro všechny, kdo by se chtěli jít hrabat v kódu WebKitu http://webkit.org/blog/114/webcore-rendering-i-the-basics/
Připomnělo mi to Mozillu na prahu svého rozkvětu, tenkrát vznikaly podobné hardcore texty (dnes mám pocit, že řada z nich zůstala víceméně v onom původním stavu a nové moc nevznikají).
Mám dotaz, je WebKit na mobilu Samsung Corby (obyčejny, bez WiFi) zdarma?