Niva jinak a snad bez rizika

Po letošní vlně problémů s listeriózou v sýrech a salátech jsme doma poněkud omezili nákupy sýrů s plísní. Míla zbožňuje nivu, hermelíny i romadur a tak docela trpěla.

V obchodě jsem zahlédl třenou nivu a dostal nápad. Koupil jsem ještě několik čerstvě upečených bagetek a celozrnný rohlík. Pečivo jsem nakrájel na kolečka – stejně jako na jednohubky – a Míla na jednotlivá kolečka namazala třenou nivu. Také roztopila troubu, na plech rozprostřela alobal (ale papír na pečení by jistě posloužil stejně) a veškeré pečivo na něj vyskládala. Ve vyhřáté troubě plech strávil okolo 5 minut a pak už se podávala kolečka pokrytá nadýchanou teplou nivou. Vše netrvalo ani čtvrt hodiny, což je použitelné i na přípravu snídaně určené do postýlky.

5 thoughts on “Niva jinak a snad bez rizika”

  1. Fajn, že blogujete. Těším se, že nejenom o webdesignu a takových podobných odborných věcech. Vy mě neznáte, ale já mám na vás malu vzpomínku. Vysadil jste mi pár foteček na postcard a zhodnotil mi jednotlivě všechny fotky, co jsem vám tehdy poslala. Udělal jste mi dobrou službu. Změnil jste mi “pohled” na fotku… hodně úspěchů!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *