Názory na Bloguje.cz jsou pomalé

Pavel Cvrček provozuje svůj blog o Mozille na systému Bloguje.cz. Na stejném systému běží i postřehy Lukáše Petrovického, znovu, znovu a znovu na něm báječně píše Laco a občas něco utrousí i Michal Krsek. Všechny tyto zajímavé blogy mají jeden neduh: nepoužitelné názory.

Když píšu reakci na jejich příspěvky, svět vypadá růžově a nic nenaznačuje potíže. Odešlu vyplněný formulář a mohu začít čekat na odezvu od serveru. Opravdu hodně dlouho. Uplynou klidně 4 minuty, než se objeví rozkošný formulář:

Potvrzovací formulář

Když se mi podaří písmena rozluštit a opsat z nepříliš kontrastního obrázku, následuje často zlatý hřeb celého systému a tím je prázdná stránka s jedinou otázkou:

cheat?

Netuším, kde dělám chybu, ale jakmile se tato fráze objeví, vím, že jsem reakci psal zbytečně. Je pryč, ani v SeaMonkey se k ní nelze vrátit. Reakce jiných projdou, samozřejmě nevím, kolik jich neprošlo. Zvláštní.

Je škoda, že blogy nelze pro jejich adresu neco.bloguje.cz snadno přestěhovat. Máte s Bloguje.cz podobné zkušenosti?

Aktualizace 17. 7. 2007, 18.20: Martin Malý prozkoumal chování a zjistil, že systém z neznámých důvodů považuje zrovna odkaz na můj web za identitu OpenId, načež systém setrvá v dlouhém zjišťování, které je ukončeno až timeoutem. Problém byl provizorně vyřešen podmínkou na doménu hauner.cz. Díky! Pokud se setkáte s podobným problémem, jako je popsán výše, obracejte se přímo na administrátora Bloguje.cz.

4 thoughts on “Názory na Bloguje.cz jsou pomalé”

 1. Martine, díky za reakci.

  Openid.cz nijak nepoužívám ani v názorech tento text nijak neuvádím, naopak cookies mám povolené snad velmi benevolentně.

  Webové kontaktní formuláře příliš nepoužívám, nezařazují mi odeslané “e-maily” do složky s odeslanou poštu. Samozřejmě chápu, že je vám úplně jedno, jak bych vás kontaktoval, ale takový e-mail má daleko nižší šanci na odezvu podobně postižených lidí a také nepřináší satisfakci =) Nicméně, když by se objevila chybová hláška, kterou lze označit a zkopírovat, určitě bych ji poslal.

 2. … nebo aspoň zprávu: “Našel jsem chybu, popsal jsem ji u sebe…” 🙂

  Ne, vážně – vím o dvou případech. V tom prvním za to mohl OpenID server, přesněji timeout při čekání na odpověď. Tohleto (=druhý případ) odpovídá stejným příznakům.

  Jestli máte chvíli času a chcete pomoct, tak zkuste prosím napsat komentář, třeba na zapisnik.maly.cz k poslednímu článku, klidně jen “TEST TEST”, já to smažu, a NEUVÁDĚJTE svou URL ani mail, jen dejte jméno a text. Pak to zkuste v plné podobě, i s URL. A dejte mi prosím vědět jak to dopadlo (na admin zavináč bloguje). Díky…

 3. Tak proč openid nezrušíš? Beztak je to cipovina, co nikdo nepoužívá, ani nevím co to je, možná to ani neumíš dobře implementovat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *