Hudba, kde ji nečekáte

Tomáš Krause mi dal videobabu v souvislosti s připravovaným startem serveru Bomba.cz. Řetězové e-maily jsem neměl nikdy rád, tak budu raději slepou větví, ať Bomba.cz není synonymem vlezlosti.

Přemýšlel jsem, jaká tři nejlepší videa zařadit. Jako první mne napadly tři góly z nedávné minulosti, ale UEFA na YouTube řádí jak Viktor Čistič a neměl jsem jistotu, že je vůbec stihnu publikovat před jejich stažením.

Nakonec jsem vybral videa, na které mně přivedla diskuse v souvislosti s Martinovým článkem o třech vajíčkách ve Firefoxu 3. S kolegy jsme si nemohli vzpomenout, jaký z programů Microsoft Office obsahoval velikonoční vajíčko v podobě 3D hry. Koukl jsem na článek do anglické Wikipedie a našel jsem …

Vajíčko ve scanneru

Velikonoční vajíčka v software nejsou ničím neobvyklým (nebo alespoň nebyly), jsou desítky či stovky stránek, na kterých jsou shromažďovány jejich popisy. Ale vajíčko v hardware? HP naučilo svůj scanner ScanJet 5P zahrát Ódu na radost nebo skladbu Pro Elišku. Podívejte se:

Hvězdné války z disketovky

Zatímco písnička scanneru přišla již z továrny, neznámý hračička naučil svojí 3,5″ disketovou mechaniku zahrát The Imperial March, jeden z ústředních hudebních motivů Hvězdných válek:

Repráček z hard-disku

A jako poslední nabídnu jednu z mnoha ukázek využití starých disků. Kromě podložky pod stůl či drobné domácí brusky je lze použít jako slaboučké reproduktory. Pro ukázku jeden starý hit od Van Halen, zvuk si raději trochu ztlumte:

Toť vše. BTW Bomba.cz nevypadá špatně.Aktualizováno: Oops. Bomba.cz ještě vyžaduje autorizaci. Videa jsou nyní vkládána z YouTube.

2 thoughts on “Hudba, kde ji nečekáte”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *