Waic: Těžkopádná Opera a nepoužitelný Firefox

Zaujal mne názor Vlastimila Waice, redaktora Živě.cz, kterým přispěl do článku porovnávající funkce Firefoxu 3 a Opery 9.5 z 23. června 2008, cituji:

Z této dvojice nepoužívám žádný prohlížeč. Opera je sice dobrý software, na mé potřeby ale poněkud těžkopádný a hlavně až příliš nabobtnalý – v angličtině se používá pěkné slůvko bloatware. Firefox, prohlížeč, který postrádá jakékoli komfortnější funkce a vše řeší prostřednictvím nepraktických a zpomalujících rozšíření, zase kvůli jeho nekompatibilitě s množstvím webů (a se standardy na mě nechoďte) a masové, leč často argumenty postrádající propagační masáži nepovažuji za plnohodnotný a použitelný prohlížeč, nýbrž za jakousi stylovku. Mít Firefox je zkrátka dnes IN. Ohnivá panda dodává falešný pocit vybočení z davu. To není nic pro mě.

Když jsem jeho názor četl, měl jsem pocit, že jsem potkal člověka z paralelního vesmíru. A to ani jeden z porovnávaných prohlížečů nepoužívám jako svůj hlavní.

9 thoughts on “Waic: Těžkopádná Opera a nepoužitelný Firefox”

 1. Mr. Waic dlouhodobě píše strašné žvásty, které je potřeba brát s rezervou a zachovávat společenské dekorum, posmívat se duševně postiženým je přece neslušné.

 2. Vím, že patří do skupiny lidí Microsoft Compatible, což mu rozhodně nevyčítám, ale toto mi přišlo opravdu úsměvné.

  Přemýšlím, co by se stalo, pokud by se setkal pan Waic s Petrem Tomešem… pokud by se jali oba vzájemně přesvědčovat o své pravdě, možná by se mohli úplně vyrušit.

 3. > Přemýšlím, co by se stalo, pokud by se setkal pan Waic s
  > Petrem Tomešem… pokud by se jali oba vzájemně
  > přesvědčovat o své pravdě, možná by se mohli úplně vyrušit.

  To jsem ochotný risknout.

  Mimochodem, co používáš jako výchozí prohlížeč? Kdybych tě neznal, tipnu Safari (jako jediné zbývá), ale takhle tipuju SeaMonkey.

 4. Adame, nikoho o pravdě přesvědčovat nepotřebuju. Lidi si zkusí a používají to, co chtějí. S názory pana Waice nesouhlasím, protože pro mě postrádají logiku. To je vše. Třeba má někdo jiný pohled na věc, tak ať si ho má. Mám Firefox ne protože je in, ale protože jeho funkce v takovém provedení nikde jinde nenajdu a nepracovalo by se mi s takovým prohlížečem dobře. A ano, podle mě se jedná o kvalitní produkt vhodný pro většinu lidí k vyzkoušení. Když někdo napíše něco, co je v přímém rozporu s moji zkušeností, tak se na to pochopitelně snažím poukázat a dokázat opak. Tedy ne vždycky, za poslední čtvrt rok bys moje příspěvky na internetu včetně tohoto spočítal na prstech jedné ruky.

 5. A ano, tak jako je věšina lidí politicky vyhraněná a orientovaná, tak mám i názor na to, že úspěch Firefoxu je prospěšný pro rozvoj otevřených formátů a webu jako celku a má na tom lví podíl. Firefox není bez chyb, ale patří mu za to (minimálně můj) dík, protože podnítil inovace i v jiných produktech, a hlavně je díky sobě dodal stamilionům svých uživatelů během pár let a stamilionům dalších používajících nové verze IE, Safari, Opery, Chrome atd. Věřím, že přístup k vývoji Firefoxu je v celku správný ač dokonalé není nic. Bez něj by ani Seamonkey nebyla na takové úrovni jako dnes.

 6. pan Waic se pomalu stává směšnější figurka než RH a to je už co říci, jeho posedlost Microsoftem by se už dala zařadit do některé z medicinských kategorií

 7. hmm. na tenhle článek jsem narazil náhodou a přečetl jsem si i komentáře, ale ne článek pana Waice. A podle toho co o něm píšete budu rád, když si nikdy ani v budoucnu ani omylem jeho článek nepřečtu. Bojkot M$ !

 8. BTW: používám FF a to včetně pár užitečných doplňků, které mi ulehčují práci, šetří čas atd…. ale přeci jenom když potřebuji něco rychle a třeba mi i záleží na paměti … mám sice 3 GB RAM ale FF si vezme vice paměti a je pomalejší nežli CHROME, který také s oblibou používám. Sice pracuji s webama a tak mám nainstalovanou i Operu a MSIE , ale bezne pouzivam dva. A co vy? Nejste náhodou někteří z vás jenom takový keckové a když vám web 100% nejede ve FF tak si pustíte MSIE?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *