Ve vlacích se brzy dokouří

Podle náměstka ředitele ČD pro osobní dopravu Jiřího Koláře bude součástí nového jízdního řádu Českých drah zákaz kouření ve vlacích. Zákaz se bude vztahovat na veškeré vlaky, které budou putovat Českou republikou, i kuřácká kupé zahraničních dopravců se po překonání státní hranice stanou běžnou nekuřáckou zónou. Jízdní řád osvobozující vlaky od zápachu cigaret, doutníků a dýmek by měl platit od letošního 9. prosince.

Při dlouhodobé impotenci českých zákonodárců zplodit skutečně nekuřácký zákon je potřeba Českým drahám za tento progresivní krok zatleskat. Železničáři, máte po dlouhé době můj obdiv.

Související weby: Stop kouření ve veřejných prostorách!Dokuřte.cz

4 thoughts on “Ve vlacích se brzy dokouří”

  1. Praxe, kdy v mezinárodních vlacích dělají z kuřáckých oddílů nekuřácké (přelepkami, znefunkčněním popelníků), byla na drahách prováděna hned po tom, co věšel v platnost zákon o omezení kouření. Ale vydrželo to asi tři měsíce. Rád si zapálím, takže to vím velmi dobře 😉 Ale se zákazem žádný problém nemám, no jízda ve velkoprostorovém voze, kde je kuřácký oddíl a v něm dvacet cizinců pálících jednu od druhé není ani pro mne žádná slast. Btw Pendolino je od začátku své pouti u nás výhradně nekuřácké.

    A ke komentáři ‘mkds’: rozvody 220V ve vagónech jsou, tedy alespoň ve vozech EC. V normálních nevím, protože jsem dlouho jiným nejel. Ale spíše by se mohla udělat nějaká wifi, přeci jen gsm signál kolem tratí není nic moc (většinou spíše nic 🙁 ).

  2. A přitom by to zase tolik nebolelo, mít ve vlaku nějaké kuřácké něco, chjo. (ne, vůbec nekouřim, tu jde o princip, protože tohle neni žádné řešení a zlepšení, jenom tupý zákaz — asi jako dosahovat dokonale čistých záchodů zákazem jejich použivání a zamčením, to asi každý vidí, že je blbost)

    Zásuvky jsou v některých šťastnějších EC (německé vagóny, nové české), dokonce ani pendolino je v 2. třídě nemá…

  3. No, nevím proč to najednou chtějí zrušit. Vždyť kuřácké kupé jsou oddělené od nekuřáckých, tak ať si každý vybere. Jako připadá mi to zase omezování kuřáků.. Když jede někdo třeba vlakem ze Zlína do Prahy 5 hodin, tak kde si má jako zapálit? Když už nemůže ani na nádraží a ani ve vlaku..? Nepřipadá Vám to poněkud postavené na hlavu? Že kouření škodí zdraví se ví už více než 40 let, ale najednou se v celé Evropské unii dělají takové zákazy a omezení, které mi nepřipadají moc demokratické. Podle mě má mít každý na výběr, jak kuřák, tak nekuřák a ne to úplně zakázat všude. Opravdu mi to připadá nenormální taková nechutná kampaň..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *